پنجشنبه 6 تير 1398   04:41:19
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1397/9/20 سه‌شنبهطی یک بازدید
فرماندارکهگیلویه:معابر روستای چغل تا پایان سال آسفالت میشوند.
صبح امروز جعفر نیکبخت به همراه بخشدار مرکزی و مدیران دستگاههای راهداری، راه و شهر سازی و بنیاد مسکن از روستای چغل بازدید و مشکلات اهالی روستا را از نزدیک بررسی کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری کهگیلویه - صبح امروز جعفر نیکبخت به همراه بخشدار مرکزی و مدیران دستگاههای راهداری، راه و شهر سازی و بنیاد مسکن از روستای چغل بازدید و مشکلات اهالی روستا را از نزدیک بررسی کرد.
روستای چغل در 20 کیلومتری شهر دهدشت از روستاهای در مسیر جاده اصفهان  واقع شده است.
این روستا با جمعیتی بالغ بر 500نفر و 65 خانوار می باشد.
دامداری و کشاورزی شغل اصلی اهالی روستاست. با وجود اینکه طرح هادی  روستایی در سال 86 اجرایی شد هنوز معابر اسفالت نیست.
پل جاده مواصلاتی روستا در پی بارندگی ها دچار فرسایش شده  و رفت و آمد را کند و مختل  کرده است  ، اهالی روستا از عنوان توسعه دردمندند مصداقش را  جاده ای میدانند  که میخواهد آنها را به مرکز و پایتخت متصل کند .میگویند جاده در کار دزدانی که شبانه به احشام اهالی روستا دستبرد می زنند همدست شده است ،تقاضای عاجزانه شان استقرار پاسگاه جاده ای در پوشش دادن امنیت روستاهای اطراف است.
پیرمرد می گوید: برای درمان مجبوریم به روستای راک  مراجعه کنیم،اگر شانس یار باشد پزشک درمانگاه حضور دارد ،درغیر اینصورت باید به دهدشت برویم که آنهم با تو جه به اینکه بیمه ها روستایی است باید در مرکز بخش یعنی شهر سوق تایید گردد و گاهی فوریت ایجاب میکند آزاد ویزیت شویم .
جعفر نیکبخت اظهار کرد: با بررسی مشکلات تصمیم گرفته شد تا پایان امسال معابر روستا آسفالت شوند.
فرماندار شهرستان کهگیلویه  مطالبات اهالی مبنی بر دایر شدن پاسگاه و سهولت در مراجعات اداری را بحق دانست و براقدام  قانونی موجود در ترفیع آنها تاکید کرد.
وی با بیان اینکه تعمیر ها باید در اعتبارات از قبل  لحاظ گردند  تاکید کرد : راهداری موظف است جهت ترمیم موقت اقدام و تعمیر پل در اولویت اعتبارات سال بعد  قرار گیرد.


در حالیکه برخی مشکلات رفاهی  توسعه ای در سطح ابتدایی روستاییان را به مهاجرت و سکونت در شهر وادار کرده است شناسایی و رفع آنها در جهت کاهش و سیر معکوس مهاجرت شاید مثمر ثمرواقع گردد. 
عكس هاي مرتبط :

آرشیواخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما