چهارشنبه 1 خرداد 1398   10:17:32
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1397/12/6 دوشنبهدر نشست هم اندیشی سمن های کهگیلویه:
حجت الاسلام میر محمدی:نگاه سیاسی و اقتصادی داشتن به سمن سم مهلک در اثر بخشی آن است
نشستی با حضور معاون فرماندار کهگیلویه،مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد ،مشاور فرماندار کهگیلویه در امور جوانان،نماینده سمن های کهگیلویه و برخی از مسولان سمن ها در فرمانداری کهگیلویه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری کهگیلویه- مدیر کل امور  اجتماعی و فرهنگی استانداری اظهار کرد:اعتباری از مرکز به استانداری تخصیص داده می شود که طی یک فرآیند قانونی ،تفاهم نامه ای با سازمان های مردم نهاد منعقد می شود تا در زمینه های آسیب های اجتماعی در روستاها،بخش ها و شهرستان ها فعالیت کنند.
حجت الاسلام علی فتح میر محمدی با اشاره به اینکه در پایان مرحله اول تا کنون با ۵۰ سازمان مردم نهاد تفاهم نامه داریم،عنوان کرد:فعالیت های سمن ها در مرحله اول در حوزه های پیشگیری از مفاسد اخلاقی درفضای مجازی ویژه متوسطه اول و دوم بخصوص مدارس دخترانه،نشاط اجتماعی در مناطق کم برخوردار،پیشگیری از ازدواج های تحمیلی از نوع اول (قدیمی)و دوم (اجباری)،تحکیم بنیان خانواده،آموزش و مشاوره زوجین قبل از ازدواج ،پیشگیری از مصرف مشروبات الکلی و بازتوانی مصرف کنندگان و…است.
میر محمدی از جمله مواردی که سمن های تحت قرارداد باید رعایت کنند را سنخیت داشتن مدعوین و شرکت کنندگان در کارگاه ها،انتخاب استاد مناسب و مرتبط با موضوع ،تعداد شرکت کنندگان حداقل ۳۵ تا ۴۰،مکان مناسب برای برگزاری کارگاه ها،مستند سازی درست (سی دی،کتابچه،فیلم،عکس و…)،هماهنگی با فرمانداری،بخشداری ها دهیاری ها و شوراهای شهر و روستا،حضور ناظران در برنامه ها و کارگاه ها،انجام کارها با سرعت و کیفیت بالا،در صورت همکاری نداشتن ادارات به فرمانداری اطلاع داده شود و…برشمرد.
وی اعضای سمن ها را فعالین مدنی دانست و گفت:این سمن ها غیر دولتی و سیاسی هستند و سم مهلک برای سمن ها سیاست و اقتصادی شدن است.
مدیر کل امور فرهنگی استانداری افزود:معتقدم تشکلی که یه سال است فعال نیست باید مجوزش لغو شود چون فقط یک اسم را یدک می کشد.
وی با اشاره به اینکه ما تنها ناظر بر فعالیت سمن ها هستیم که اگر تخلفی داشتند برخورد شود گفت:هر دو سالی یکبار مجوز سمن ها باید تمدید شود و اگر سمنی در طی یک سال فعال نباشند مجوز وی لغو می شود.
 
معاون فرماندار کهگیلویه نیز با اشاره به اینکه نگاه فرماندار و مجموعه فرمانداری به سمن ها مثبت است،اظهار کرد: سمن ها،بال و پری برای سیستم های دولتی هستند و باید بپذیریم که کمک می کنند و قدردان زحماتشان باشیم 


 

آرشیواخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما