پنجشنبه 6 تير 1398   05:16:26
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1397/12/21 سه‌شنبهاستاندار کهگیلویه و بویراحمد:
عاملان تخریب بافت تاریخی دهدشت در اسرع وقت شناسایی شوند
علی محمد احمدی با انتقاد از برخی سوءتدبیرها در حراست و صیانت از این اثر گرانبهای تاریخی ،تصریح کرد: عاملان و مسببان تخریب آن باید در اسرع وقت شناسایی و نتیجه به دفتر استاندار اعلام شود

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با دستور ویژه به مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خواستار بررسی دقیق و سریع موضوع تخریب اثر تاریخی و ماندگار (بلادشاپور) در شهرستان کهگیلویه شد.
علی محمد احمدی بر ضرورت پیگیری و شناسایی عامل و یا عاملان تخریب و ریزش بخش هایی از این اثر تاریخی تاکید کرده است.
وی با انتقاد از برخی سوءتدبیرها در حراست و صیانت از این اثر گرانبهای تاریخی ،تصریح کرد: عاملان و مسببان تخریب آن باید در اسرع وقت شناسایی و نتیجه به دفتر استاندار اعلام شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تخریب بخش هایی از اثرماندگار بلادشاپور در دهدشت مورد رنجش خاطر مردم فیهم با هویت و فرهنگ دوست استان به ویژه شهرستان کهگیلویه شده است.
در بخش دیگری از دستور علی محمد احمدی خطاب به مدیرکل گردشگری تاکید شده است: باید متناسب با موقعیت و قدمت این بنای مهم، در راستای صیانت و حراست از بافت و بنای تاریخی و همچنین حفاظت از هویت تاریخی منطقه، نسبت به ارائه دلایل مدقن، کارشناسی دقیق و علت تخریب بخشی از بنا، اقدامات لازم به فوریت انجام شود.
روز یک شنبه گذشته قسمت های زیادی از کاروانسرای احیا شده بافت تاریخی دهدشت معروف به بلادشاپور در مرکز شهرستان کهگیلویه ،میراث ماندگار تاریخ صفویه تخریب شد و موجب واکنش ها و نگرانی مردم در فضای رسانه ای و شبکه های اجتماعی شده است

آرشیواخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما